עשרה טיפים לעונת השפעת


1. שוחח עם הרופא שלך - קבל עצה מקצועית אם אתה בסיכון להסתבכות השפעת.

2. שטוף ידיים בתדירות – וירוס בשפעת מתפשט בטיפות מאנשים נגועים שמתעטשים, מקנחים את האף או מנגבים הפרשות מהאף או מהעניים. בעונת השפעת, צריך לעודד את כולם לשמור על ידיהם מחוץ לפה, להימנע מלשפשף את עיניהם ולרחוץ את ידיהם ביסודיות כמה פעמים ביום, בעיקר לפני הארוחות.

3. אכול תפריט בריא מעושר בויטמינים E ו C – אוכל המכיל ויטמינים אלו עוזר לתמוך במערכת החיסונית. אוכל עשיר בוויטמין E כולל שמן חמניות ושמן תירס, גרעיני חמניות ואגוזים כגון שקדים ובוטנים. אפשר לקבל את המנה היומית של ויטמין C ממיץ תפוזים, מיץ גזר, ברוקולי ופלפלים ירוקים. בנוסף עשה מאמץ להפחית בכמויות של סוכר (משקאות קלים וממתקים) היות וסוכר מחליש את המערכת החיסונית.

4. שן שנת לילה טובה – חוסר שינה משפיע רבות על המערכת החיסונית. שן שנת לילה שלמה על מנת לשמור על מערכות ההגנה הטבעיות באפקטיביות אופטימאלית.

5. שתה הרבה מים – שתייה מרובה של מים תעזור לך להישאר בריא ויפחית את הסיכויים לחלות בשפעת. כאשר מרגישים לא טוב, שתייה של הרבה מים תמנע התייבשות הנגרמת על ידי חום, משחררת לחות ושומרת על הגרון לח. שתייה חמה עדיפה, ויש עצה ששאיפת אדים בתחילת ההצטננות או תחילת השפעת עשויה להפחית את התפשטות הווירוס המערכת הנשימה.

6. וודא זמינות מיידית לאוסילו שהינו תרופה הומיאופתית למניעה וטיפול בשפעת. אוסילו, התרופה ההומיאופתיות הפופולארית ביותר לטיפול בשפעת, יכולה להפחית את פרק הזמן ואת חריפות השפעת. התרופה מאושרת על ידי ארגון התרופות בארה"ב והיא חלק מלימודי הרפואה. בנוסף לכך, עושים בה שימוש כבר 65 שנה בכל העולם. כמו כן, שלא כמו תרופות אחרות נגד שפעת, אין לה תופעות לוואי, היא לא מפריעה לתרופות אחרות והיא בטוחה לילדים (מעל שנתיים) ולמבוגרים.

7. התאמן באופן קבוע – לא רק שפעילות גופנית מפחיתה מתח, מחקרים מראים כי פעילות גופנית ממריצה את המערכת החיסונית ומעודדת שינה בריאה. דוח של מחקר מדעי: 'תרופות ומדע בספורט ופעילות גופנית', מצא כי פעילות מתונה אצל מבוגרים יכולה למנוע שפעת וצינון.

8. הקשב לגופך – אם מתחיל לך צינון או שפעת, תוריד הילוך. הוצאת אנרגיה מוגברת "גונבת" משאבים חיוניים מהמערכת החיסונית. אפילו ניסיון להתנהג כרגיל בעבודה או בלימודים יכול להיות יותר מידי. בנוסף אם נראה לך כי אתה מתחיל לחלות, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות לחבריך ולמשפחתך הוא לא לחשוף אותם לחיידקים.

9. תתנהג בזהירות עם תרופות – לילדים אסור לקחת תרופה המכילה אספרין בזמן שהם חולים בשפעת. אפילו אם קונים תרופה עם מרשם, יש לוודא שאינך לוקח יותר מידי. לדוגמא תרופה עם מרשם נגד גודש באף מציעה הכל באחד, יכול להכיל חומרי הורדת חום וכאבים.

10. בקש עזרה אם המצב מחמיר – אם הסימפטומים מחמירים באופן משמעותי אחרי שלושה ימים של מחלה, במיוחד אם החום יורד ועולה שוב, גש לרופא מייד. הסיבה שלשפעת יש סכנה זיהומית פוטנציאלית, היא שהגוף נשאר פגיע לזיהומים אחרים.